Dešimtis tūkstančių kainuojantys rankų darbo bongai

brangiausias bongas pasaulyje

Bongai yra stiklinės pypkės, dažniausiai naudojamos rūkyti kanapes. Per daugelį metų jos tapo vienu iš kanapių kultūros simbolių, o per paskutinį penkmetį – vienu unikaliausių investicinių objektų. Stikliai už rankų darbo bongus gauna tūkstančius dolerių, o išskirtiniai darbai įkainojami dešimtimis ar net šimtu tūkstančių dolerių.

JAV fenomenas

JAV kanapių ekonomika klesti. Valstijos, kurios legalizavo kanapių pardavimą, surenka milijardus dolerių mokesčių, o augintojai ir pardavėjai atsiriekia dosnią pelno dalį, kuri anksčiau tekdavo nusikaltėliams.

Deja, federaliniu lygiu kanapės vis dar yra uždraustos, todėl jas parduodantys verslai negali naudotis bankų paslaugomis. Bankai bijo priimti už kanapes gautus pinigus, kad nebūtų apkaltinti narkotikų verslo pinigų plovimu. Tai reiškia, kad klestinti JAV kanapių ekonomika susiduria su pinigų legalizavimo iššūkiu: mokesčiai sumokėti, kasos pilnos grynųjų, tačiau nėra, kur juos saugiai padėti.

Mokesčiai sumokėti, kasos pilnos grynųjų, tačiau nėra, kur juos saugiai padėti.

Šis JAV kanapių ekonomikos paradoksas gali greitai išsispręsti, jei Kongresas priims įstatymo projektą, leisiantį bankams teisėtai priimti kanapių verslo pinigus.

Bongas – investicija?

Bankų paslaugomis negalintys naudotis verslininkai imasi įvairių priemonių apsaugoti savo turtą. Vieni įsirengia aukščiausios klasės seifus ir samdo ginkluotus sargybinius, kol kiti ieško galimybių investuoti uždirbtus pinigus. Norėdami išlaikyti pinigus kanapių ekonomikoje, šie verslininkai ėmė investuoti į bongus – stiklinius meno kūrinius, kuriais galima rūkyti kanapes.

Rankų darbo bongų rinka staiga suklestėjo: dėl naujausių ir įmantriausių stiklių darbų varžosi ne tik kanapių entuziastai ir verslininkai, bet ir perpardavinėtojai. Anksčiau daug dėmesio nesulaukdavę bongų meistrų suvažiavimai tapo sausakimšomis parodomis. Jų metu galima užsisakyti vienetinius bongus, kurių kaina siekia net iki 100 tūkst. dolerių. Vis dėlto, dauguma bongų meistrų savo darbais prekiauja Instagram socialiniame tinkle.

Dauguma bongų meistrų savo darbais prekiauja Instagram socialiniame tinkle.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 

 

 

 
 

 
 

 

 
 

 

A post shared by Scott Deppe (@scott_deppe) on

Šis paauksuotas bongas buvo parduotas už 100 tūkst. JAV dolerių.

Augant investicinių bongų paklausai kai kurie stikliai persikvalifikavo išskirtinai tik į bongų pūtėjus. Žymiausias pavyzdys yra legendinis stiklo meistras Scott Deppe, įkūręs „Mothership Glass“ dirbtuves, kuriose gaminami tik bongai ir stiklo pypkės.

Bongų meistrų rankose stiklas įgyja įvairiausias formas: gyvūnijos, kosmoso ir fantastikos. Vienas brangiausių stiklo kūrinių kainuoja virš 100 tūkst. JAV dolerių. Jo stikle įamžintos Mėnulio fazės.

„Fab Egg“, kurį sukūrė S. Deppe ir Sagan, aukcione taip pat parduotas už 100 tūkst. JAV dolerių.

Į bongus investuojantys verslininkai teigia, kad pirkdami bongus jie ne tik išlaiko pinigus kanapių ekosistemoje, bet ir gauna finansinės naudos – laikui bėgant bongai tampa tik vertingesni.

Bongų kolekcionieriai

Investuotojai ir turčiai nėra vieninteliai, perkantys rankų darbo bongus. Kanapių parduotuvės „Haze“ direktorius Graham „Blunt talk“ tinklalaidėje atskleidė, jog yra ilgametis bongų kolekcionierius. Jis pradėjo rinkti paprastesnes stiklo pypkes, tačiau galiausiai nusprendė kolekcionuoti tik aukščiausios klasės rankų darbo bongus. Graham teigia, kad niekada neperka bongo tikėdamasis jį perparduoti – jam tiesiog patinka kolekcionuoti stiklo kūrinius. Jis juokėsi, kad eilinis žemės drebėjimas Kalifornijoje galėtų sunaikinti pusę jo kolekcijos.

Eilinis žemės drebėjimas Kalifornijoje galėtų sunaikinti pusę jo kolekcijos.

Daug darbo reikalaujantys kūriniai

Vieną išskirtinį rankų darbo bongą stiklius gali pagaminti per mėnesį ar ilgiau, todėl nieko nuostabaus, kad patys pigiausi rankų darbo bongai kainuoja nuo kelių tūkstančių dolerių.

Įspūdingų bongų autorius Scott Deppe gamina tik unikalius dirbinius, kurių formai ir estetikai neprilygsta joks kitas bongas. Arik AK Krunk, John Dillinger ir kiti žinomi stikliai taip pat puoselėja unikalų bongų stilių. Vis dėlto, daugelis stiklių renkasi paprastesnes formas, kurias galima paprastai atkartoti ir greitai pagaminti daug vienodų bongų.

Bongų karštinė – trumpalaikė?

Gali būti, kad bongų aukso amžius greitai baigsis. Įteisinus iš kanapių gaunamų pinigus, jų paklausa sumažės. Jei rinką paliks dauguma investuotojų ir perpardavinėtojų, vien stiklo darbų entuziastai nesugebės išlaikyti šimtų stiklių, gaminančių vien stiklo pypkes ir bongus. Nėra abejonių, kad iki šiol savo vardus išgarsinę bongų meistrai turės darbo iki senatvės, tačiau naujiems stiklo meistrams ateityje iškilti bus tik sudėtingiau.


KOMENTUOKITE

Įveskite komentarą!
Įveskite savo vardą