Pradžia Straipsniai

Straipsniai

Kanapių verslas, teisiniai klausimai, legalizacija, dekriminalizacija ir geroji užsienio patirtis

malta legalizuoja kanapes

Malta legalizuoja kanapes: leis auginti savo reikmėms

Malta pirmoji Europos Sąjungoje legalizuoja kanapių vartojimą ir auginimą savo reikmėms. Skirtingai nei Nyderlanduose ar Ispanijoje, kur marihuana yra nelegali, tačiau toleruojama, Maltoje už kanapių auginimą ir vartojimą negrės administracinė atsakomybė.
kanapių dekriminalizacija Lietuvoje

Kanapių dekriminalizacija Lietuvoje (atnaujinta 11-12)

Šiuo metu 259 Baudžiamojo kodekso straipsnio pakeitimo projektą Seimas grąžino tobulinti į Teisės ir teisėtvarkos komitetą. Komiteto nariams pakartotinai pritarus projektui, komitetas jį pateiks svarstymui Seime.
Kanapiu plotai 2020

2020 metais daugiausiai kanapių žaliavo Šiaulių apskrityje

Dėl laiku nepriimto pluoštinių kanapių įstatymo, 2020 m. kanapių pasėlių Lietuvoje sumažėjo apie 30 proc. Lietuva išlieka viena daugiausiai pluoštinių kanapių užauginančių valstybių Europoje. Mūsų šalyje augo net 5 286 hektarų pluoštinių kanapių.
Pluostiniu kanapiu istatymas

Dirvonuojantis Pluoštinių kanapių įstatymas

Seimas pagaliau pakeitė ilgai svarstytą Pluoštinių kanapių įstatymą. Kas keisis pluoštinių kanapių rinkoje ir kokias naujas galimybes naujasis įstatymas suteiks mūsų ūkininkams ir perdirbėjams?
dekriminalizacija peticija

Pasirašyk peticiją dėl mažo narkotikų kiekio dekriminalizacijos!

Nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos piliečiai ragina Lietuvos Respublikos Prezidentą bei Seimo narius vadovautis mokslu grįstais įrodymais, tarptautinių organizacijų rekomendacijomis ir priimti nedidelio narkotinių medžiagų kiekio turėjimo be tikslo platinti dekriminalizavimo įstatymo projektus.
Meksika legalizuos kanapes

Kodėl Meksika legalizuoja kanapes (Atnaujinta 03-09)

Dar 2018 metais Meksikos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad draudimas vartoti kanapes rekreaciniais tikslais pažeidžia Meksikos Konstituciją. Teismas taip pat įpareigojo Meksikos parlamentą legalizuoti marihuaną, tačiau šis procesas jau užtruko daugiau nei dvejus metus.

Baudžiamoji atsakomybė už kanapes

Kokia baudžiamoji atsakomybė už kanapes gresia Lietuvoje? Ar perdavęs suktinę tampi marihuanos platintoju?
pasaulinis kanapių maršas, globalus marihuanos maršas

420: Kanapių kultūros diena ir pasaulinis kanapių maršas

420 – vienas žinomiausių kanapių kultūros simbolių. Dėl jo tiek „dvidešimt po keturių“, tiek balandžio dvidešimtoji įgijo sąsajas su kanapėmis.
sintetinės kanapės

Sintetinės kanapės ir kanabinoidai – draudimais sukelta grėsmė visuomenei

Sintetinės kanapės, sintetiniai kanabinoidai, „spice“, K2, legali marihuana, chymkė – taip ir tūkstančiais kitų pavadinimų platinami sintetiniai narkotikai, turintys „veikti kaip žolė“. Mokslininkai be užuolankų teigia, jog vartoti sintetines kanapes yra ypač pavojinga sveikatai ir...
kanapių dekriminalizacija Portugalijoje

Kanapės Portugalijoje – iš pirmų lūpų

Prieš aštuoniolika metų Portugalija dekriminalizavo kanapes ir kitus narkotikus. Ištisa jaunimo karta nepatyrė baimės pakliūti į kalėjimą už suktinę, tačiau mūsų kalbinti portugalai teigė, jog ne viskas Portugalijoje taip puiku, kaip galėtų pasirodyti iš šono.

Naujausi straipsniai