Kanapės žvejybai: kaip paruošti sėklas masalui

Kanapių sėklos yra labai geras ir maistingas masalas įvairioms neplėšrioms žuvims, ypač kuojoms ir raudėms. Deja, šviežios kanapių sėklos žvejybai netinka, todėl pirmiausiai jas reikia apdoroti ir tik tada ruošti meškeres.

Kaip paruošt kanapių sėklas žvejybai

Šviežios kanapių sėklos yra prastas jaukas. Prieš vežantis jas prie ežero ar upės reikia kiekvieną grūdelį išsprogdinti. Tam užtenka užvirti sėklas vandenyje ir virti sumažinus ugnį tol, kol sėklos išsprogsta ir pasimato balti branduoliai. Jie labai maistingi, rekomenduojam paragauti.

Svarbu nepervirt kanapių sėklų, nes kitaip jos per daug išsprogs ir nebesilaikys ant kabliuko. Taip pat patariama verdant įberti truputį sodos, kad sėklos kiautas pajuoduotų. Kai kurie žvejai teigia, kad juoda sėkla geriau pritraukia kuojas.

Ką žvejai daro su kanapių sėklomis

Kadangi baltymingos kanapių sėklos pritraukia tik neplėšrias žuvis, jos kaip masalas daugiausiai tinka meškerioti su plūde. Kanapių sėklas žvejyboje įprastai naudojamos dviem būdais.

Naudoja kaip jauką

Išsprogusią kanapės sėklą galima kabinti tiesiai ant kabliuko ir naudoti kaip kruopą. Žuvis labiau traukia juodesnis kanapės sėklos kiautas. Matyt nereikia sakyti, kad kaip jauką galima naudoti tik visą kanapės sėklą. Smulkintos ar į miltus sutrintos sėklos kaip jauko nepanaudosi, nebent kaip pašarą giluminės meškerės šerykloje.

Naudoja kaip pašarą

Smulkintomis kanapių sėklomis galima privilioti daug žuvų. Patariam smulkintuvu susmulkinti kanapių sėklas ir prieš užmetant pašaro kukulį šiek tiek atskiesti vandeniu, nes kanapių sėklos neblogai sulimpa ir gali tiesiog paskęsti. Praskiedus vandeniu jos paskleis gerą debesį, pritraukiantį kuojas.

Jei planuojat kanapes naudot kaip pašarą, rekomenduojama jas vis tiek pavirti prieš smulkinant (arba išvirti susmulkintas), kad geriau suliptų ir pritrauktų žuvis.

Kemša į šeryklas

Smulkintos kanapės ir kanapių baltymų miltai tinka šerykloms, bet patariama užkimšti šeryklų galus kokiu nors lipnesniu masalu.

Valgo!

Geras žvejys yra sveikas žvejys. Kanapių sėklose yra daug baltymų ir naudingų maisto medžiagų. Užkąskit saujelę kanapių sėklų prieš žvejybą ir nebekibs sloga!

Daugiau kanapių receptų.

KOMENTUOKITE

Įveskite komentarą!
Įveskite savo vardą