5 linksmieji kanapių patiekalai, kurių galite paragauti užsienyje

majoun

Lietuvaičiai vis dažniau renkasi atostogas praleisti ne Palangoje, o tolesniuose pasaulio kampeliuose. Nors daugelis žino, kad Amsterdame gali suvalgyti pyragą su kanapėmis, tik retas girdėjo, kad kanapių patiekalai paplitę ir kitose lietuvių mėgstamose atostogų vietose.

5. Šiuolaikiniai užkandžiai su kanapėmis JAV

Jungtinėse Amerikos Valstijose kanapės nėra legalios, nors kai kurios valstijos ėmėsi iniciatyvos savarankiškai įteisinti šio augalo auginimą, perdirbimą ir prekybą. Pirmąsias kanapes legalizavusias valstijas užplūdo nauji verslai: anksčiau tik entuziastų gamintos įdomybės su kanapėmis greitai pasirodė specializuotose parduotuvėlėse.

Vašingtono valstijoje (nepainiokite su sostine), Kolorade ar Kalifornijoje su kanapėmis galite nusipirkti kone visko: guminukų, gėrimų, šokoladų ir bet kokio kito šiuolaikiško užkandžio. Amerikiečiai nuolat tobulina kanapių perdirbimo technologijas, todėl geba kanapių veikliąsias medžiagas perkelti ir į gaiviuosius gėrimus. Tiesa, šiuos gėrimus su kanapėmis vadinti gaiviaisiais nebūtų tikslu, nes jie neabejotinai yra svaigieji.

4. Kosminis pyragas Space cake Nyderlanduose

Nyderlandai yra pagarsėję kaip laisviausia kanapėms šalis Europoje. Amsterdame ir kituose miestuose veikiantys coffeeshopai pardavinėja suktines, marihuaną ir skanėstus su kanapėmis. Bene garsiausias linksmasis patiekalas su kanapėmis Nyderlanduose yra taip vadinamas kosminis pyragas (space cake).

space cake

Daugiau nei pusšimtį metų menantys pyrago receptai nepasižymi ypatingu skoniu ar konditerine išmone, dažnai juos pagražina maistiniais dažais. Daugiau dėmesio kanapių rūkymui skiriantys coffeeshopai jau gerokai atsilieka nuo JAV linksmųjų gaminių.

Space cake yra ypač stiprus pyragas, gaminamas su kanapių sviestu. Deja, Nyderlanduose patiekalai su kanapėmis yra gaminami tik labai patyrusiems vartotojams. Jei ketinate pirmą kartą vartoti kanapes, visuomet pasiteiraukite pardavėjo, kokio dydžio gabaliuką vertėtų suvalgyti, nes kitaip galite nesunkiai prarasti nuovoką.

3. Kanapių lasis Bhang lasi Indijoje

Indijoje kanapės yra nelegalios, išskyrus kelias valstijas. Vis dėlto, vietiniai gyventojai gamina tradicinį lasi (jogurtinį gėrimą) su bhang – kanapių žiedais. Indijos klimatas ypač palankus kanapėms, todėl ten visuomet augo ypač daug laukinių kanapių. Jos yra šiek tiek silpnesnės už naujausias rūšis, kurios auginamos JAV ar Nyderlanduose, todėl nenustebkite, jei į jūsų bhang lasi pardavėjas įdės gerą saują kanapių žiedų.

bhang lasi

Bhang lasi paslaptį sudaro du ingredientai: labai riebus jogurtas ir ledukai. Ledas nuo kanapės žiedų atskiria dervas, kuriose yra kanabinoidų, o gyvuliniai riebalai leidžia juos suvirškinti ir apsvaigti. Jau šimtus metų bhang lasi masiškai geriamas per hinduistų pavasario šventę Holį (Holiką).

Jei ketinate išbandyti bhang lasi, pirmiausiai rekomenduojame paragauti paprasto vėsaus lasi su mangais. Tai yra puikus jogurtinis kokteilis, atgaivinsiantis Indijos klimato varginamą kūną. Jei jums patiks rūgštus jogurto skonis bei lasi tekstūra – nepraeikite pro ženklus Bhang lasi.

2. Linksmoji pica Happy pizza Kambodžoje

Kambodžoje, kaip ir Indijoje, vietiniai gyventojai kanapes ne tik rūko, bet ir naudoja maistui. Nors oficialiai kanapės Kambodžoje yra draudžiamos, dažnoje turistų pamėgtoje užeigoje virėjas turės prieskonių indelį su smulkintomis kanapėmis. Jas vietiniai dažniausiai pakaitina aliejuje ir pila kanapių padažą ant maisto.

Picas pamilo visas pasaulis, todėl nenuostabu, kad kanapės rado kelią ir ant apskritojo papločio. Galbūt kiek keista, kad tai nutiko būtent Kambodžoje, kuri yra vienintelė vieta pasaulyje, kur galite kone ant kiekvieno kampo paragauti kanapių linksmojoje picoje – happy pizza. Jei norite stipriai apsvaigti, jus aptarnaujančio personalo prašykite ‘extra happy’ picos.

Extra happy yra lyg sutartinis ženklas, jog norite svaigios kanapių picos. Be jo greičiausiai gausite paprastą picą, truputėlį pabarstytą smulkintomis kanapėmis, nuo kurių neapsvaigsite. Pastaraisiais metais vis daugiau turistų skundžiasi khmerų linksmumu: kiekvienos picerijos pavadinime būtinai rasite žodį happy, todėl gali tekti suvalgyti ne vieną linksmąją picą, kol rasite tikrą ‘extra happy pizza’.

1. Meilės eliksyras Majoun Maroke

Marokietiški majoun saldainiai nusipelno ypatingos vietos kiekvieno kanapių mėgėjo kulinarijos knygose. Majoun tapo pirmuoju populiariu linksmuoju patiekalu Vakaruose. Per kelerius metus nuo tada, kai šių saldainių receptas buvo išleistas Alice B. Toklas autobiografinėje receptų knygoje, JAV ir Didžiojoje Britanijoje prasidėjo kanapių patiekalų renesansas. Būtent iš majoun recepto atsirado garsieji weed brownies ir space cakes.  

Pistacijomis apvolioti majoun saldainiai

Arabiškai meilės eliksyru vadinami saldainiai yra gaminami su kanapių žiedais ir aibe aromatingų riešutų bei prieskonių. Kalendra, cinamonas, anyžius, pipirai, muskatas, riešutai ir džiovinti vaisiai išmaišomi šiltame sviesto ir cukraus mišinyje. Majoun formuojami į rutuliukus ar kubelius ir valgomi su saiku.

Dar daug patiekalų lieka nepaminėti, bet, lietuvių dažnai lankomi Nyderlandai, JAV, Indija, Marokas ir Kambodža yra puikios vietos, kuriose tūkstančiai turistų kasmet pirmą kartą paragauja linksmųjų patiekalų su kanapėmis.

KOMENTUOKITE

Įveskite komentarą!
Įveskite savo vardą