Malta legalizuoja kanapes: leis auginti savo reikmėms

Malta pirmoji Europos Sąjungoje legalizuoja kanapių vartojimą ir auginimą asmeninėms reikmėms. Skirtingai nei Nyderlanduose ar Ispanijoje, kur marihuana yra nelegali, tačiau toleruojama, Maltoje už kanapių auginimą ir vartojimą negrės administracinė atsakomybė. Kanapes legalizuojantį įstatymą dar turi pasirašyti Maltos prezidentas.

Apie panašias reformas svarstoma keliose ES valstybėse, įskaitant Liuksemburgą ir Vokietiją.

Maltoje priimtas įstatymas leis auginti iki keturių augalų savo reikmėms, namuose laikyti iki 50 gramų džiovintų kanapių žiedų, o su savimi turėti iki 7 g marihuanos. Vartoti kanapes viešose vietose bei prie nepilnamečių asmenų bus draudžiama. Bet kokia kanapių reklama bus draudžiama.

Sužinok, kodėl asmeninėms reikmėms auginamas ne vienas kanapės augalas.

Kanapes pardavinėjimui augins kanapių vartotojų asociacijos – pelno nesiekiančios organizacijos, kurioms bus draudžiama įrengti parduotuves 250 metrų atstumu nuo mokyklų ar jaunimo centrų. Įsigyti kanapių (iki 7 g asmeniui) ir kanapių sėklų galės tik asociacijų nariai.

Viena kanapių vartotojų asociacija galės priimti iki 500 asmenų, o jos patalpose marihuanos kiekis bus apribotas iki 500 gramų. Šis asociacijų modelis yra panašus į kanapių socialinius klubus, kurie toleruojami kai kuriuose Ispanijos regionuose. Tiesa, skirtingai nei Ispanijos socialiniuose klubuose, asociacijų patalpose vartoti kanapes bus draudžiama.

Žiniasklaidoje teigiama, jog iki šiol didžiąją dalį marihuanos į Maltą atgabendavo organizuotos nusikalstamos grupuotės iš Albanijos ir Sicilijos, kurios taip pat užsiima prekyba žmonėmis. Legalizavus kanapių auginimą savoms reikmėms, bus suduotas stiprus smūgis organizuotam nusikalstamumui šalyje.

Maltoje kanapių legalizacija neįsigalios pernakt: šalyje turės būti įkurta valstybinė kanapių agentūra, kuri priims ir svarstys kanapių vartotojų asociacijų steigimo paraiškas. Kanapių agentūra kontroliuos asociacijų veiklą: kas tris mėnesius tikrins detalias ataskaitas apie turimą kanapių kiekį, platinimo skaičius ir kt.

Primename, jog Pasaulio Sveikatos Organizacija 2020 metais pašalino kanapes iš kontroliuojamų medžiagų sąrašo ir rekomenduoja kanapių vartojimą dekriminalizuoti, kadangi kanapių kriminalizacija daro didesnę žalą vartotojams nei pats augalas. Tikėtina, kad legalizacijos banga neatslūgs ir artimu metu vis daugiau valstybių legalizuos kanapių vartojimą.

KOMENTUOKITE

Įveskite komentarą!
Įveskite savo vardą